Ailenin önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Ailenin önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Ailemiz bizim herşeyimizdir. Bu birimi dünyada en çok sevdiğimiz annemiz, babamız ve kardeşlerimiz oluşturur. Yani en yakınlarımız ve kan bağımız olan insanlar. Bu nedenle ailemiz çok önemli bir yere sahiptir. Hem hayatımız açısından hem de gönlümüzdeki yeti açısından en kıymetlimiz olmalıdır.

Ailem benim her istediğimi alır. Yani maddi olarak beni destekler. Okulla ilgili her türlü ihtiyacımı anne ve babama söylerim. Ya da ayakkabı, palto vs gibi şahsi ihtiyaçlarımı da yine çekinmeden söylerim ve isterim. Ne zaman harçlık istesem babam hayır demez. Bütün bunlardan dolayı aileme benim için çok önemlidir.

Birşeye üzüldüm, arkadaşlarımla anlaşamadım ya da dersimde kötü bir durum oldu ailemle paylaşırım annem ya da kardeşim beni dinler ve bana moral verir. Böyle şeyleri pek babamla paylaşmam işten yorgun geldiğinden onu meşgul etmek istemem. İçimdeki üzüntülerimi güvendiğim insanlarla paylaşmak beni çok rahatlatır. Ailem sayesinde her sıkıntımı içime atmak zorunda değilimdir. Biliyorum ki beni anlayan birileri var. Bu düşünce de ailemin gözümdeki önemini arttırır.

Bütün bu ihtiyaçların karşılanması bir yana onların varlıkları bile önemlidir. bir babamın olması. Bir annemin olması fikri bile kısacası bir aileye sahip olma fikri bile beni mutlu ve huzurlu etmeye yetiyor. Zaman zaman ailesi olmayan çocukları düşünüp onların hayatımda ne kadar önemli olduklarını hatırlıyorum. Ve Allah’a bunun için şükrediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.