Ailenizin Sizin İyiliğiniz İçin Neler Yaptıklarını Listeleyerek Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Ailenizin Sizin İyiliğiniz İçin Neler Yaptıklarını Listeleyerek Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Annemi, babamı, kardeşimi kısacası ailemi çok severim. Onlar bu dünyadaki en kıymetlilerimdir. Ailemin benim için yaptığı iyilikler

  1. Annem sabahları ben okula gitmeden önce kalkar. Bana kahvaltı hazırlar. Sonra beni kaldırır. Ben okula hazırlanıncaya kadar etrafımda dört döner. Sonra kapıdan “Allaha emanet ol, dualarını etmeyi unutma” diyerek uğurlar.
  2. Ne zaman okul harçlığına ihtiyacım olsa babam beni hiç geri çevirmez ve bana okul harçlığımı verir.
  3. Okulda teneffüslerde ya da öğle arası yemem için anne yanıma bazı yemekler hazırlar. Bu, bazen bir meyvedir bazen börek bazense bisküvi değişebilir. Ama annem bu konuda hassastır ve beni bu konuda takip eder.
  4. Hem annem hem babam derslerimde zorlandığım zaman ev ödevlerim için yardımcı olmaya çalışırlar. Bu konuda arkadaşlarımdan destek almaya beni teşvik ederler.
  5. Eğer gerekli gördüğüm takdirde okul kursuna gitmemi teklif ederler.
  6. Annem beni okula gelirken ve okuldan çıkarken almaya gelir. Yalnız gelip gitmemi istemezler. Bu durum onun adeta günlük planları arasındadır. Biliyorum ki bu getirip götürmeler onu çok meşgul ediyor ama annem yine de böyle olmasını tercih ediyor. İşte benim için en büyük fedakarlıklardan biri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.