Anne Ve Babanız Sizden Onlara Karşı Nasıl Davranmanızı İster?

Anne Ve Babanız Sizden Onlara Karşı Nasıl Davranmanızı İster?

Anne ve babam benim onlara karşı nasıl davranmamı ister?

  1. Saygılı olmamı istiyorlar. Onlara karşı gelememi istemezler. Saygısızlıkla hareket etmem onları hem kızdırır hem de üzer.
  2. Onlar beni öptükten sonra benim de onları öpmemi bekliyorlar. Böylelikle karşılıklı sevgi bağımızın kuvvetlenmesini isterler.
  3. Annem ve babam bana okul harçlığı verirler. Bu harçlığı dikkatli kullanmamı isterler. İsraf etmememi isterler. Beni harçlığımı kullanmakta tasarruflu davranmaya yönlendirirler.
  4. Evde odadan çıktıktan sonra ışıkları kapatmamı isterler. Özellikle babam bu konuda çok hassastır. Kapatmamışsam ya arkamdan o kapatır ya da beni uyarır.
  5. Yemek seçmememi isterler. Her akşam evde hangi yemek yapılmışsa o yemeği yememi beklerler. Bunun benim sağlığım için gerekli olduğunu ve her vitamine vücudumun ihtiyacının olduğunu söylerler. Bense bu konuda kendimi zorlamaya çalışırım. Sevmediklerimi vitaminini almak için yemeye çalışırım.
  6. Akrabalarımızı ziyaret ederiz bazen. Bu konuda benim de onlarla gitmemi isterler. Böylelikle akraba ziyareti yapmam konusunda duyarlı olmayı öğretirler bana.
  7. TV, telefonum ve tabletimle fazla oynamamı istemezler. Bunun benim göz sağlığıma zararlı olduğunu anlatırlar. Ayrıca vaktimi israf etmiş olduğumu da hatırlatırlar.
  8. Evi, odamı derli toplu tutmamı isterler. Dağınık olmamı istemezler. Böyle yaşamaya alışmamam gerektiğini isterler. Ve beni bu konuda uyarırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.