Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir?

3.sınıf Türkçe MEB YAYINLARI dersi için verilen 2. TEMA MİLLÎ MÜCADELE VE ATATÜRK Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kilometre Taşları (İzleme Metni)  hazırlık çalışmaları sorularından birisi.  Soru şu şekilde:

  • Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir?

Atatürk’ün en beğendiğim özelliği vatan sevgisidir. Çünkü ondaki vatan ve millet sevgisi olmasaydı bizler şuan bağımsız ve özgür bir ülke olarak yaşayamazdık. Atatürk vatan savunması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Vatanımızın işgal edilmesine gönlü hiç razı olmamıştır. Vatan savunması için milletimizi cesaretlendirmiş ve Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır. Cepheden cepheye koşmuş ve sonunda istiklal mücadelesinin kazanılmasını sağlamıştır. Sonrasından vatanımız için en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu ilan etmiş, padişahlığı ve saltanatı sona erdirmiştir. Vatanımız ve milletimiz için yaptığı inkılaplar ile Türkiye Cumhuriyetinin bugünlere gelmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Tüm bunlar onun vatan ve millet ve sevgisinin bir sonucudur.

Siz de Atatürk’ün özeliklerinden beğendiğiniz birisini yazabilirsiniz. Atatürk’ün Kişisel Özellikleri:
Vatanseverliği, idealistliği, ileri görüşlülüğü, hakikati arama gücü, açık sözlülüğü, çok Yönlülüğü, eğitimciliği, gurura yer vermemesi, insan ve millet sevgisi, mantıklılığı, metodlu çalışması, sabır ve disiplin anlayışı, sanatseverliği, yöneticiliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.