Bilmeyen Var mı? Hikâyenin devamını yazınız.

5.sınıf Türkçe dersi için verilen Bilmeyen Var mı? etkinlik sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Ali, İstiklal Marşı’nı başarılı bir şekilde okuduktan sonra neler yaşanmış olabilir? Hikâyenin devamını yazınız.

Ali’nin gür bir sesle ve heyecanla okuduğu İstiklal Marşı sonrası tüm gözler Ali’nin üzerindeydi. Sınıftaki sessizliği öğretmeninin alkış sessi bozmuştu. Ali, başta öğretmeni olmak üzere arkadaşlarının tebriklerini kabul etmekten odlukça memnundu. Başlangıçta zor gibi görünse de buna değmişti. Öğretmeni, Ali’ye gelecek ay yapılacak olan okullar arası İstiklal Marşı okuma yarışmasında okullarını temsil etmesini istediğinde Ali’nin yaşadığı mutluluk heyecan bir kat daha artmıştı.

Bu mutlu haberi ilk olarak kendisine İstiklal Marşı’nı ezberlemenin hiçte zor olmadığını gösteren bakkal Selim amca ile paylaştı. Sonrasında ilesi ile. Bu duruma en çok ablası sevinmiş, kardeşinin bir yarışmaya katılıyor olması onu da çok heyecanlandırmıştı. Artık boş kaldıkça müzik dinlemek yerine Ali’nin provalarına yardımcı oluyordu.

Sonunda büyük gün gelmişti. Salon tıklım izleyici doluydu. İzleyiciler arasından Ali’nin sınıf arkadaşları, ailesi, bakkal selim amca ve kırtasiyesi Mehmet Amca da vardı. Sıra sonunda Ali’ye gelmiş ve gür sesi ile İstiklal Marşını okumaya başlamıştı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.