Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz?

Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz?

Bir arkadaşımın yardıma ihtiyacı olduğunda onun yardımına koşabilmek öncelikle beni mutlu eder. Çünkü ailemden yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmem gerektiğini öğrendim. Arkadaşımın içinde bulunduğu zor durumdan çıkması onu mutlu edeceği kadar beni de mutlu edecektir. Sadece arkadaşım olduğu için değil yardıma ihtiyacı olan tüm insanlara yardımcı olabildiğim de de kendimi iyi bir insan ve mutlu bir insan kabul ederim.

Bence yardım etmek ve bir insanın derdine çözüm bulmak dünyanın en güzel hislerinden biri.

Mesela ben arkadaşlarım mutsuzken ve onların bir dertleri varken gerçek anlamda çok mutlu olamam. Çünkü aynı yeri paylaşırız aynı yemeği yeriz ve onun bir sıkıntısı varken beraber yaptığımız bu şeylerden ben de keyif alamam.

Arkadaş olmak ihtiyaç duyduğunda birbirinin yardımına koşmayı gerektirir. Benim yardıma ihtiyacım olduğu zamanlarda da arkadaşlarım aynı şekilde benim yardımıma koşarlar önce benim iyi olmam sonra da kendilerinin iyi olması ettikleri yardımı güzelleştirir. Ben de iyi bir arkadaş olarak herhangi bir arkadaşımın yardıma ihtiyacı olduğunda onların yardımına koşar ve dertlerinin çözmek için elimden gelen her çabayı gösteririm.

Bu hem benim hem arkadaşım mutlu ve iyi olması için elimden gelen her şeyi yapmam anlamına da gelmektedir. Bir arkadaşım düşüp dizini kanattığında onu düştüğü yerden kaldırmak ve yaralarını sarmak hem onun iyi olmasını hem de benim iyi hissetmemi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.