Bulunduğunuz bölgede belediye başkanı olsaydınız, yaşadığınız yerin daha da temiz ve güzel alabilmesi için neler yapardınız?

Bulunduğum yerin belediye başkanı olmak. Açıkcası kulağa çok hoş geliyor. Belediye başkanı olsaydım bulunduğum yerde beğenmediğim çok şey var yakındığım, bana “bu kadar da olmaz” dedirten. Kesinlikle öncelikli olarak meseleye samimiyet ve özveriyle yaklaşırdım. Çoğu şeyi yeniler ve değiştirirdim diyebilirim.

 

İşe temizlikten başlardım. Caddelerin ve sokakların daha temiz olması için çalışmalar ve denetimi  sıklaştırırdım. Üzerinde “Yerlere çöp atılmaz, bunun için yakınınızdaki çöp konteynerını kullanınız” diye yazılı olan tabelaları her köşe başında bulundururdum. Bunun için yasal anlamda ceza yaptırımı uygulamak için gerekli makamlarla görüşüp ona göre bir kural ve kaide uygulamak isterdim. Sabah akşam temizlik işçilerinin işlerinin başında olmasını ve aktif olarak çalışmalarını sağlardım.

 

Caddeler ve sokakları çiçeklendirme ve yeşillendirme konusunda girişimlerde bulunurdum. Kenar kesimlere, caddelerin orta kesimlerine ve kavşakların ortalarına ciddi ve göz alıcı çimleme, ağaçlandırma faaliyetlerini sıkı bir şekilde takip ederdim. Yeşil renk ve yeşillik tabiatın en güzel rengi bence. Belediye başkanı olduğum yerde de bu dinlendirici rengi çok kullanırdım.

 

Trafik akışının daha rahat olmasını sağlayacak bir trafik  düzeni kurardım. Tek caddeden çift gidiş ve gelişleri önlerdim. Çünkü bu hem yayalar hem şoförler için tehlike arz etmekte. Trafik böyle caddelerde sıklıkla felç olmakta. Bu yüzden caddelerde tek yön sistemine hassasiyet gösterirdim. Böyle yapmakla biliyorum ki kesinlikle trafik rahatlayacaktır. Ben eğer belediye başkanı olsaydım bu yazdıklarımı hiç düşünmeden uygulardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.