Çevrenizde eğitim alanında faaliyet yürüten bir sivil toplum kuruluşu belirle­yiniz.

4.sınıf Sosyal Bilgiler dersi için verilen Problemlerimizi Kimler Çözüyor? Hazırlık Çalışmaları  sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Çevrenizde eğitim alanında faaliyet yürüten bir sivil toplum kuruluşu belirle­yiniz. Bu sivil toplum kuruluşunun amacını ve faaliyetlerini araştırınız.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)

Türk Eğitim Derneği(TED)

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)

Milli Eğitim Vakfı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının amacı: Devlet tarafından verilen ilköğrenim çağındaki çocukların temel eğitimlerine katkıda bulunmak. Onların Cumhuriyetimizin değerlerine bağlı, düşünen, sorgulayan, akılcı ve barışçı kişiler olarak yetişmesine katkı sağlamak.Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Faaliyetleri: Eğitim alanında araştırma, toplantı ve konferanslar yapmak, eğitim kurumları kurmak. Bazı faaliyetleri: Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri, Eğitim Parkları ve Öğrenim Birimleri

Türk Eğitim Derneği(TED)

Türk Eğitim Derneğinin Amacı: Türk öğrencilerin eğitimini desteklemek, eğitim hayatına bilimsel ve maddi olarak katkıda bulunmak. İhtiyaç sahibi fakir öğrencilere eğitim imkanları sağlamak, yurt kurmak, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmesini sağlamak.

Türk Eğitim Derneğinin Faaliyetleri: Eğitimle ilgili alanlarda araştırmalar yapmak, bilimsel çalışmalar yapmak, öğrenci ve eğitimcileri eğitim alanında bilimsel çalışmalar yapmaya teşvik etmek. Yurt ve öğrenim kurumları açmak.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

Anne Çocuk Eğitim Vakfının amacı: çocukların eğitim yoluyla erken yaşlardan başlayarak potansiyelinin arttırılmasını hedeflemektedir.

Anne Çocuk Eğitim Vakfının faaliyetleri: çocukların erken çocukluk dönemini daha iyi ve sağlıklı geçirmeleri için çocuklara ve ailelere yönelik eğitimler düzenlemektedir.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)

Yükseköğretim yurtları,orta öğretim yurtları, anaokulları ve ilköğretim okulları açarak eğitme katkı sağlamaktadır. Yaptığı “Öğrenci Çalıştayı”gibi faaliyetlerle eğitime katkı yapmaktadır.

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)

Çağdaş Eğitim Vakfının amacı: Eğitim alanındaki sorunlara çözümler üreterek, aklın ve bilimin önderliğinde nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak.

Milli Eğitim Vakfı

Milli Eğitim Vakfının amacı ve faaliyetleri: eğitim-öğretim alanında araştırmalar yaparak kalitesini yükseltmek, öğrencilerin okul ve eğitimle buluşmasına katkı sağlamak, öğrenci ve öğretmenlerin kitap ve ihtiyaç duydukları yayınlara ulaşmasını, çağdaş laboratuarlar kurulmasını sağlamak ve ihtiyaç duyan öğrencilere burs vermek.

 

“Çevrenizde eğitim alanında faaliyet yürüten bir sivil toplum kuruluşu belirle­yiniz.” için 4 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.