Çevrenizdeki bir meslek sahibi ile görüşme yaparak aşağıdaki formu doldurunuz.

4.sınıf Sosyal Bilgiler dersi için verilen 4. ÜNİTE:Üretimden Tüketime Görüşme Formu etkinlik  sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Çevrenizdeki bir meslek sahibi ile görüşme yaparak aşağıdaki formu doldurunuz.

Görüşme Formu

a.Görüşülen kişinin adı, soyadı : Erdal Akça

b.Mesleği : Elektrik Mühendisi

c.Bu mesleği kaç yıldır yaptığı : 6 yıl

ç. Mesleği edinme yöntemi : Üniversite eğitimi

d.Meslek için gerekli beceriler : Mesleğimiz ile ilgili hesaplamaları bilmek, tasarım programlarını kullanabilmek, iş için kullanılacak malzemeleri tanımak.

e.Bu mesleğin toplumdaki yeri, insanlara katkısı : Mühendislik mesleği toplum tarafından saygı duyulan bir meslektir. İnsanların günlük hayatta kullandıkları elektriğin üretimi, elektrik ile çalışan ev aletlerinin tasarımı ve arızalarının giderilmesi gibi bir çok alanda topluma fayda sağlamaktadır.f.Bu mesleğin tercih edilme nedeni : Küçüklüğümden beri elektrikli aletlere karşı bir ilgim vardı. Oyuncak arabamın içini açar led lambalarını kontrol etme oyunları oynardım. Büyüyünce ailemin de teşviki ile elektrik mühendisliğini seçtim.

g.Meslekle ilgili önemli görülen diğer konular : Elektrik ile uğraşmak zevkli olduğu kadar aynı zaman çok tehlikelidir. Eğer dikkatli olunmazsa elektrik çarpabilir ve ölüm ile sonuçlanabilecek kazalar yaşanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.