Görsellerden yararlanarak taş tabletten elektronik kâğıda, kâğıdın hangi aşamalardan geçerek bugüne ulaştığını aşağıya yazınız

5.sınıf Sosyal Bilgiler dersi için verilen 5. Ünite Gerçekleşen Düşler Kağıdın Serüveni sorularından birisi. Soru şu şekilde:

Görsellerden yararlanarak taş tabletten elektronik kâğıda, kâğıdın hangi aşamalardan geçerek bugüne ulaştığını aşağıya yazınız. Kâğıt teknolojisinde bir sonraki aşamanın size göre ne olacağını ekleyiniz. 

İnsanlar ilk olarak yazı yazmak kağıtları yoktu. Kağıt yerine taş tabletler kullanıyorlardı. Taş tabletlerinden sonra biri süre kil tabletler kullanıldı. Papirüs günümüzde kullanılan kağıt formuna ilk benzeyen buluştur. Sonrasında yazı yazmak için parşömen kağıdı kullanılmıştır. Son olarak günümüzde halen kullanmaya devam ettiğimiz kağıt bulunmuştur. Teknolojideki hızlı gelişim sonucu artık yazışmalar elektronik ortamda yapılabilmektedir.

Bence kağıt teknolojisindeki bir sonraki aşama, konuşmaları doğrudan yazı olarak kaydedecek cihazlar ile tüm yazışmalar elektronik ortamda saklanacak. Kağıda gerek kalmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.