Hadisenin hayatı ingilizce ve türkçe

Nette en çok aranan ünlülerden olan Hadise için ingilizce ve türkçe hayatı paylaşıyoruz. Kaynak wiki dir.

Hadise 22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’da dünyaya gelmiştir. Hadise Türk kökenli olup, yaratıcılığını yansıtmakta özgür bırakıldığı bir ailede yetişmiştir. Hadise, nerede olursan ol ya da ne yaparsan yap veya hangi dinden olursan ol, parlayıp hayalini gerçekleştirebileceğini kanıtlamıştır.

Hadise Batıda doğup yetişmiş bir Türk kızı olarak, kökenini/ kimliğini saklamadan olduğu gibi yaşayarak tabuları kırmak istemiştir. Hadise okurken müzikle ilgili hayallerinin peşinden gitmek istemiş.

Pes etmeyip, yüksek okulda öğrenim görmüştür ve buradan “pazarlama” alanında diploma almıştır. İlk sözleşmesini imzalarken en çok önemsediği husus okulundan mezun olmaktı.

Hadise’den alıntı: “Ben kendimi bildim bileli şarkı söylemek istiyorum. Sahneye çıkmak istiyorum. Annemin kazaklarından kısa elbiseler yapıp, mikrofon yerine elime bir saç fırçası aldığımı ve aynamın karşısında rol yaptığımı hatırlıyorum.

Sanatçı olmak istediğimi biliyordum. Dünyayı gezip, deneyimlerimi, müziğimi ve sesimi herkesle paylaşmak istiyordum.”

İNGİLİZCESİ  (kaynak – wikipedia)

Hadise Açıkgöz (born 22 October 1985), is a Turkish singer, dancer, songwriter, and television personality. Born and raised in Belgium, Açıkgöz came to fame after releasing her debut album “Sweat” (2005). The album spawned 5 singles and earned Açıkgöz both a TMF award (Belgium) and “Altın Kelebek” Award (Turkey). Açıkgöz established and maintained a successful career in both Belgium and Turkey with the release of her self-entitled album Hadise (2008).

In 2009, Açıkgöz represented Turkey at the Eurovision Song Contest with the song “Düm Tek Tek”. The song gained a total of 177 points, placing Turkey fourth in the final round of the competition. “Düm Tek Tek” earned Açıkgöz her first number one single in Belgium and was followed-up with the release of her studio albums Fast Life, (2009) and Kahraman (2009). Açıkgöz has since focused on her career in Turkey with the release of her albums Aşk Kaç Beden Giyer? (2011) and Tavsiye (2014).

Aside from her musical accomplishments Açıkgöz has also presented the Belgium version of The X Factor[4] and been a judge on O Ses Türkiye (Turkish the voice).

“Hadisenin hayatı ingilizce ve türkçe” için 14 yanıt

    1. cooooooook guzel qrkadaslarim ve ben toplandik.kisa ve oz birsey bulmaya calisiyoruz bi turlu ve en sonunda bu bulduk hoca sozlu notumuza 100 verdi tesekkurler🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.