İkinci eleman yerlilere ayakkabının bir ihtiyaç olduğunu nasıl anlatabi­lir? Onlara ayakkabıyla ilgili bir reklam hazırlayarak yardımcı olunuz.

4.sınıf Türkçe dersi için verilen AYAKKABININ ÖYKÜSÜ ödev sorularından birisi. Soru şu şekilde:

Bir ayakkabı fabrikası, üretim fazlası ayakkabılarını satmak için yeni pazar­lar aramaya başlar. Afrika’ya da iki eleman gönderir. Yerlilerin ayakkabısız olduğunu gören 1. eleman, burada ayakkabı giyme alışkanlığının olmadı­ğını, Afrika’nın iyi bir pazar olamayacağını firmasına bildirir. Aynı durumdaki yerlilerle karşılaşan 2. eleman ise heyecanla, “Burada hiç ayakkabı satılma­mış, çok fazla talep olabilir. Üretimi daha da artırın!” diye rapor gönderir.

  • İkinci eleman yerlilere ayakkabının bir ihtiyaç olduğunu nasıl anlatabi­lir? Onlara ayakkabıyla ilgili bir reklam hazırlayarak yardımcı olunuz.

Kısaca açıklayalım; yerlilere ayakkabı giymeleri halinde ayaklarının eskisi gibi kirlenmeyeceği, yerdeki çeşitli maddelerden etkilenmeden rahat bir şekilde yürüyebilecekleri, ayaklarının hiç yaralanmayacağını anlatabilir.

Reklam için de; ayaklarınızın temiz ve sağlıklı kalmasını ister misiniz? Tek yapmanız gereken ayağınıza uygun  rahat bir ayakkabı seçmek. Üstelik çeşitli renk seçenekleri sunan ayakkabılar ile tarzınızı oluşturabilirsiniz.Böylece ayaklarınız hep temiz ve sağlıklı kalacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.