Katılacağınız sivil toplum kuruluşunun ismi amaçları

5.sınıf Sosyal Bilgiler dersi için verilen Sivil Toplum Kuruluşlarına Katılıyorum

etkinlik sorularından birisi. Soru şu şekilde:

Sivil Toplum Kuruluşlarına katılmak ister misiniz? Peki, katıldığınız Sivil Toplum Kuruluşunda hangi faaliyetleri yapmak istersiniz? Aşağıdaki formu doldurarak bu soruları cevaplayınız.

Sivil Toplum Kuruluşu Formu

Katılacağınız sivil toplum kuruluşunun;

İsmi: Deniz Feneri Derneği

Amaçları: Kimsesizlere, yoksullara, sokak çocuklarına ve mültecilere yardım etmek. Onlar için huzurevi, aşevi ve sığınma evi gibi imkanlar hazırlamak. Öğrenim çağındaki çocukları için eğitim yardımı yapmak. Sağlık yardımına ihtiyacı olanların tedavisinin sağlanması ve doğal afetlerde maddi ve manevi yardım sağlamak.

Faaliyetleri: İhtiyaç sahibi fakir ve kimsesizlerin gıda, eğitim ve barınma ihtiyaçlarını sağlamak.

Sivil toplum kuruluşuna katılma nedenleriniz: Çevremizdeki ihtiyaç sahiplerinin de bizler gibi güzel bir hayat yaşamaya hakkı olduğunu ve elimizdeki imkanları onlarlar paylaşmamız gerektiğini düşündüğüm için katılmak isterim.

Sivil toplum kuruluşunda yapmak istedikleriniz: Kuruluşun maddi olarak desteklenmesi ve gerekli yardım malzemelerinin toplanması için yapılan çalışmalara katılmak. Dağıtılacak olan yardım kolilerinin hazırlanması ve dağıtılmasında görev almak.

Yapmak istediğiniz çalışmaların toplum açısından önemi: İnsanların birbirlerine yardımda bulunması ve elindekileri paylaşması toplumdaki kardeşlik ve birlik duygusunu pekiştirecektir.

Sivil toplum kuruluşunda yapacaklarınızın kişisel gelişiminize katkıları: Yardım ettiğimiz insanların yaşamlarını ve karşılaştıkları hayat zorluklarını görerek, sahip olduğumuz şeylerin kıymetini daha iyi anlamımızı sağlayacaktır. İhtiyaç sahiplerine yardım etmenin verdiği mutlulukla kendimi daha huzurlu hissederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.