Kulüp veya grup çalışmanızda ürettiğiniz fikri arkadaşlarınıza nasıl açıklarsınız? Bu fikri arkadaşlarınızın da benimsemesi için onları nasıl ikna edersiniz? Aşağıya yazarak açıklayınız.

3.sınıf Hayat Bilgisi dersi için verilen Neye İhtiyacımız Var? ödev sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Kulüp veya grup çalışmanızda ürettiğiniz fikri arkadaşlarınıza nasıl açıklarsınız? Bu fikri arkadaşlarınızın da benimsemesi için onları nasıl ikna edersiniz? Aşağıya yazarak açıklayınız.

Kısaca açıklayalım;

Öncelikle arkadaşlarıma bir fikrim olduğunu söyler, eğer onlarda beğenirse kulüp olarak uygulaya bileceğimizi söylerim. Bulduğum fikir için araştırma yapar, nasıl uygulaya bileceğimizi düşünürüm bunu arkadaşlarımla paylaşırım. Sağlayacağı faydaları anlatırım.

Fikirlerimi akıcı ve yapıcı bir dille anlatırım. Benim düşüncelerime karşı gelen eleştirilere ters cevaplar vermem. Tüm eleştirileri dinlerim, hepsine tatmin edici cevaplar veririm. Adım adım fikirlerimi ve neler yapmak istediklerimi anlatırım. Karşımdakinin aklında soru işareti bırakmamaya çalışırım. Şüphede bırakacak cümleler kurmaktan kaçınırım. Bu şekilde konuşma muhtemelen arkadaşlarıma kendi fikirlerimi ikna etmede yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.