Nasıl Bir Çevrede Yaşamak İstersiniz?

Nasıl bir çevrede yaşamak istersiniz ile ilgili kompozisyon arayanlar için bişeyler karaladık.  Yaşamak istediğiniz çevre hakkında kısa bir yazı yazdık. Bu, bizim hayalimiz tabi. Siz biraz değiştirebilirsiniz 🙂

Herkesin hayalinde yaşamak istediği bir ortam, bir çevre vardır. Sahip olunan şartlar gereği bu hayaller insanların zihinlerinde dolanmaktadır. Nasıl bir çevrede yaşamak istersiniz? Sorusunun birkaç anektodu bulunmaktadır. Şimdi sizlerle bunları paylaşacağım.

Trafiksiz Bir Çevre İstiyorum

Trafik günümüzün en karmaşık ve gürültü kirliliği sebebi bir faktördür. Hava kirliliği de cabası. Bütün bunlardan dolayı etrafımda trafiğin olmamasını iterdim. Ya da eğer bu trafik akımı caddelerde kaçınılmazsa yoğunluğu daha azalmış bir trafiği kabul edebilirim. Hem kazaların olmasıyla maddi, insan kayıplarıyla da manevi kayıpların ortadan kalkması mümkün olabilirdi.

Geniş Caddeler Olsun

Dar ve nefes alınamayacak kadar sıkıcı sokaklar yerine geniş temiz ve ferah caddeler olsun isterdim. Bu caddelerde bir yerden bir yere gitmek hiç şüphem yok ki daha keyifli olurdu.

Yeşil Renk Bol Olsun

Etrafımda ağaçlandırmalar, çimen, çiçek ve yeşil bitkilerin bol bol olmasını isterdim. Evimden dışarı çıktığımda rahatlıkla derin nefes almak isterdim. Doya doya oksijeni ciğerlerime çekecek yemyeşil yollar ve caddeler isterdim.

Betonarmenin Az Olduğu Bir Ortam

Artık günümüzde alabildiğine binaların bir bir yükseldiği gökdelenler ve binalar ürkütücü bence. Bunlar yerine iki katlı bahçeli evler ya da işyerleri olsun isterdim.

Tenha

Ben kalabalıklardan hoşlanmam. Şehirde belli başlı yerlerin kalabalık olması gerektiği kanısındayım. Bu yüzden benim yaşadığım yerin bu yoğun kalabalıklardan uzak olmalı. İstediğim zaman rahatça yürüyebileceğim ve kafamı dinleyebileceğim bir ortam olmalı.

“Nasıl Bir Çevrede Yaşamak İstersiniz?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.