Nasıl bir ortamda yaşıyorsunuz? Yaşadığınız çevrenin özellikleri nelerdir?

5.sınıf Türkçe dersi için verilen 8.  Tema Doğa ve Evren, Yüksek Evde Oturanın Türküsü Hazırlık Çalışmaları sorularından birisi.  Soru şu şekilde:

  • Nasıl bir ortamda yaşıyorsunuz? Yaşadığınız çevrenin özellikleri nelerdir?

Üç dört katlı apartmanlardan oluşan, sokağımızda iki üç ağacın bulunduğu, üç sokak aşağıda ağaçların çok olduğu güzel bir parkı olan mahallemizde yaşıyorum. Mahallemizde park haricinde çok fazla ağaç yok. Apartmanların önündeki boşluklara ya çim ekilip gül dikiliyor, ya da otopark yapılıyor, yollardan başka bize çok fazla oynayabilecek bir yer kalmıyor.  Mahallemizin insanları genelde güler yüzlü. Sokak sakinleri birbirleri gördüklerinde selam veriyorlar.

  • Doğa ile iç içe bir ortamı mı yoksa şehir hayatını mı tercih edersiniz? Niçin?

Ben doğa ile iç içe bir ortamda yaşamayı tercih ederdim. Günümüzde teknolojik imkânlar çok gelişti, ulaşım olanakları da kolaylaştı. Doğa ile iç içe olan küçük bir yerde yaşamayı, gürültüden, trafikten, kirlilikten ve stresten uzak olmayı, herkesin birbirini tanıdığı, arkadaşlığın, paylaşmanın, huzurun, bol oksijen ve sağlığın olduğu doğal hayatı tercih ederdim. Şehir hayatının sunduğu tiyatro, sinema, alışveriş merkezi gibi olanaklar için istediğimde arabaya binerek şehire giderdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.