Okul dışında ne tür etkinlikler düzenleniyor?

4.sınıf Sosyal Bilgiler dersi için verilen Okul Eğitim, Bilgi Yolu; Her Günü Etkinlik Dolu sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Okul dışında ne tür etkinlikler düzenleniyor? Bu etkinliklerden hangilerine katılıyorsunuz? Neden?

Okul dışında öğrencilerin ilgi ve becerilerine göre müziğe ve müzik aletlerine ilgisi olanlar için müzik kursu, el becerilerini geliştirip sanatsal çalışmalar yapmak isteyenler için el sanatları kursu, ülkemizin kültürel zenginlikleri grup çalışması yaparak tanımak isteyenler için halk oyunları kursu, sportif faaliyetlerden hoşlananlar için futbol ve jimnastik kursu, sahne deneyimi yaşamak isteyenler için tiyatro kursu, şarkı söylemeyi ve grup çalışması yapmayı sevenler için müzik koroları gibi bir çok etkinlik seçeneği var.

Bu etkinliklerden müziğe karşı ilgim olduğu için gitar kursuna gidiyorum. Müzik aleti çalmayı ve şarkı söylemeyi sevdiğim için bu etkinliği tercih ettim.

  • Fotoğraflarda belirtilen etkinliklerden birine katılmak isteseydiniz hangisini seçerdiniz? Nedenleriyle birlikte açıklayınız. sorusunun cevabı için yukarıdaki gitar kursu cevabı verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.