Okulda birlik ve beraberlikle yaptığınız bir işi anlatınız.

4.sınıf Türkçe dersi için verilen 3. Tema ERDEMLER Akıllı Güvercin Matuka hazırlık çalışmaları sorularından birisi.  Soru şu şekilde:

  • Okulda birlik ve beraberlikle yaptığınız bir işi anlatınız.

Okulumuzda düzenlenen bilim şenliği için tüm öğrenciler birlik ve beraberlik içinde bir çalışma sergilemiştik. Şenlikte matematik ve fen alanında projeleri olan arkadaşlarımıza sunum stantlarının kurulmasında yardımcı olduk. Şenliğe gelecek gelecek misafirler sandalyelerin hazırlanması, stantların önlerini bilgilendirici etiketlerin asılması,  çevre düzenlenmesinin yapılmasında gibi işlerde görev aldık. Şenlikte, okula gelir sağlamak için düzenlenen kermeste annelerime yaptırdığımız pasta, börek, gözleme gibi ürünlerin satışı için masaların kurulumunun yapılmasına yardım ettik ve ürünlerin satışını yaptık.

Tüm öğrenciler birlik ve beraberlik için yardımlaşarak tüm hazırlıkları çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabildik. Kendimizin yeteneklerini keşfettik, arkadaşlarımızı beraber iş yaparken daha iyi tanıma fırsatı yakaladık, farklı öğrenciler ile kaynaşarak güzel dostluklar kurduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.