Oyun alanının nasıl kurtarılabileceği ile ilgili hikayeyi tamamlayınız.

5.sınıf Türkçe dersi için verilen 1. TEMA: ÇOCUK DÜNYASI Ben Bir Çınar Ağacıydım etkinlik sorularından birisi.  Soru şu şekilde:

  • Aşağıda giriş bölümü verilen hikâyeyi tamamlayınız.

Mahallemizin en eğlenceli yeri kavak ağaçlarının altıydı…

Hep birlikte oyun alanımızı nasıl kurtarabiliriz diye düşünmeye başladık…

Arkadaşlarım ve ailelerimiz ile birlikte önce mahallemizin muhtarına gittik. Muhtar amca kendisinin bu konuda bir şey yapamayacağına ancak mahalle olarak birlik olursak bu sorunu çözebileceğimizi söyledi. Biz merakla ne diyeceğini beklerken, konuşmaya başladı; öncelikle Belediye Başkanı’ndan randevu alarak mahallenin ileri gelenleri ile birlikte bir toplantı yapacağız ve bu alanın mahallemiz ve çocuklar için ne kadar önemli olduğunu anlatacağız. Sonrasında mahalle olarak bu alanın alışveriş merkezi yapılmaması ve oyun alanı olarak kalması için imza toplayacağız diye sözlerine devam etti.

Mahallenin belediye başkanın ile görüşmesine mahalle çocuklarını temsilen bende katıldı. Belediye başkanın bizleri dinledikten sonra beni göstererek bu çocuğun gözlerindeki ışıltının kaybolmaması için elinden geleni yapacağını söyledi. Çocuklar olarak bizler oyun alanında hazırladığımız pankartlar ile sorunu tüm mahalleye duyurduk. Tüm mahalleli oyun alanının korunması ve kavakların kesilememesi için hazırlanan standın başında imza kuyruğu oluşturdu.

Bizlerin topladığı imzalar, Muhtarımızın ve Belediye başkanının çabaları sonuç verdi. Bu alanın çocuklar için ne kadar önemli olduğu, bu bölgede yeni bir alışveriş merkezine gerek olmadığı herkes tarafından anlaşıldı. Bizler de oyun alanımızı korumanın haklı gururunu yaşayarak  kavak ağacının gölgesinde güzel oyunlar oynamaya devam ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.