Oyun Tasarımı yazınızın taslak biçimini aşağıdaki alanda oluşturun

5.sınıf Türkçe dersi için verilen Oyun Tasarımı Yazımı Tasarlıyorum etkinlik sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Oyun Tasarımı yazınızın taslak biçimini aşağıdaki alanda oluşturun.

Oyun tasarımı için yazı aşağıdaki şekilde yazılabilir:

Tasarladığım oyun uzayda geçiyor. Kahramanımız uzaydaki farklı gezegenleri dolaşarak dünyadaki yaşamın devam etmesi için gerekli olan kristalleri topluyor. Oyunun kuralları arasında kahramanımızın uçuş kıyafetinin enerjisini sağlayan kırmızı kristalin enerjisinin sürekli olarak takip edilmesi gerekiyor. Kırmızı kristal enerjisi bittiğinde kahramanımız bir saat süreyle hareket edemiyor.

Oyunun içeriğinde ilk olarak dünyadaki yaşam için gerekli olan kristallerin haritasının bulunduğu kutunun bulunması gerekiyor. Kutudaki harita ve uçuş kıyafeti ile gerekli kristaller toplanıyor. Kahramanımızın uzay yolculuğunda uğradığı her gezegen için öncelikle oranın atmosfer ve hava şartlarına uyum sağlayabilmesi için on iki saat içinde o gezegende yaşayan beş farklı yaratığı yakalaması ve onlardan alacağı kan örnekleri ile uçuş kıyafetini o gezegeninin koşullarına uygun hale getirmesi gerekiyor. Sonrasında harita üzerindeki zorlu parkurları tamamlayarak o gezegene ait kristali toplayarak dünyaya getiriyor.Dünyada bu kristalleri ondan alamaya çalışan düşmanlara karşı gizlilik içinde hareket ederek, onlara yakalanmadan kristal toplama merkezine götürmesi gerekiyor.

Oyunun başlangıç bölümünde dünyadaki kristal haritası bulunuyor. İkinci bölümde dünyadaki gıda üretimi için gerekli olan kristaller toplanıyor. Üçüncü bölümde dünyanın havasını ve oksijenini kontrol eden makinelerin ihtiyacı olan kristaller toplanıyor. Dördüncü ve son bölümde ise dünyadaki su kaynaklarının ihtiyacı için kristal toplama görevi gerçekleştiriliyor.

“Oyun Tasarımı yazınızın taslak biçimini aşağıdaki alanda oluşturun” için 6 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.