Resimden ve hayal gücünüzden yararlanarak bir öykü yazınız. Öykünüze bir ad vermeyi unutmayınız.

Aşağıdaki resim size neler anlatıyor? Resimden ve hayal gücünüzden yararlanarak bir öykü yazınız. Öykünüze bir ad vermeyi unutmayınız.

Resimde bir baba var. Anne var. 3 tane çocuk var. Baba elinde gazete okuyor, annenin elinde fincan var birşeyler içiyor. Çocuklardan birisi elinde hortum çiçekleri suluyor, diğer çocuk salıncakta sallanıyor. Kız çocuk ise elinde kedi var. Birde köpek var dili dışarıda çiçekleri sulayan çocuğa bakıyor. Öyküye bir isim vermek gerekiyor, hayal gücünüzü kullanarak bir hikaye yazalım.

 

Yine Dedemlerdeyiz.

 

Her hafta sonu olduğu gibi bu cuma akşamı da erkenden yola koyulduk. Şehin dışındaki dedim bahçeli ve bakımlı evine gelmiştik. Hava ağustos ayı olmasına rağmen o kadar da sıcak değildi cumartesi sabahı kahvaltı yaparken. Dedem bizi gördüğü için çok sevinmişti yine. Biz yokken ona arkadaşlık eden köpeği ve kedisi de aynı şekilde sevinçli görünüyordu. Ben büyük kardeş, en sevdiğim işe koyuldum. Annemin çok sevdiği çiçekleri suladım. O sırada en küçük kardeşim de kendisi için yapılan salıncakta çok mutluydu. Kız kardeşim ise evin kedisi ile oynuyordu. Babam, tüm haftanın çalışma yorgunluğunu atarken keyifle gazetesini okuyor annem ise hem evde hem de işte yorulmanın yorgunluğunu bitki çayı ile atıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.