Siz öğrenci temsilciliğine aday olsaydınız nasıl bir kampanya yapardınız?

4.sınıf Sosyal Bilgiler dersi için verilen 6.Ünite Etkin Vatandaşlık, Sorumluluklarım etkinlik sorularından birisi.  Soru şu şekilde:

  • Okul temsilciliğine aday olan öğrencilerin kampanyalarını takip ediyor musunuz? Sözlerini yerine getirebiliyorlar mı? Siz öğrenci temsilciliğine aday olsaydınız nasıl bir kampanya yapardınız?

Okul temsilciliği adaylarının kampanyalarını çok fazla takip etmiyorum. Genelde ufak kağıtlar dağıtarak yapacaklarını anlatıyorlar. Temsilci seçilmek için genelde uçuk vaatlerde bulundukları için çoğunu yerine getiremiyorlar.

Ben okul temsilciliğine aday olacak olsam;

– Öğrenci sorunlarını okul idaresine ulaştırma konusunda elimden geleni yapacağımı, sorunları çözüme kavuşturmak için gerekir ise okul aile birliğini devreye sokacağımı söylerdim.

– Okul içinde öğrenciler için daha fazla oyun alanı ve etkinlik yapabilecekleri alanlar oluşturulması konusunda çalışmalar yapacağımı,

– Okul kantininde satılan gıdaların sağlığa uygunluğu ve temizliği konusunda konunun takipçisi olacağımı,

– Kantindeki fiyatların daha uygun hale getirilmesi için çalışacağımı,

anlatan broşürler hazırlar ve tüm okula dağıtırdım. samimi olduğum arkadaşlarımdan beni desteklemeleri ve  kampanyamda bana yardımcı olmalarını isterdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.