Sizce Sorunların Çözümünde Aile Toplantılarının Önemi Nedir?

Sizce Sorunların Çözümünde Aile Toplantılarının Önemi Nedir?

Aile içi sorunlar olur. Ve bu sorunlar herkesin ailesinde olabilir. Kimi kolay aşılabilirken kimi için daha fazla çaba ve sabır göstermek gerekir. Bazen bunları fert olarak çözebiliyorken bazen ailenin buna gücü yetmez. Zaten aile birlik ve dayanışma topluluğu da olduğundan problemleri buna göre karşılamak gerekir.

Ailenin bütün fertlerini ilgilendiren durumlar için özellikle aile toplantıları yapılmalıdır. Genellikle ihmal edilen bu konu aslında son derece işe yarar bir tutum olacaktır. Haftanın belli günü belli saati belirlenip yapılacak bu toplantı ile hem bütün bireylerin bir araya getirilmesi sağlanmış olur hem de sorunların konuşulacağı ortak bir ortam kurulmuş olur.

Anne ve babanın organizesi ile yapılacak bu toplantıya çocukların katılımı sağlanmalıdır. Onların da uygun vakti seçilmelidir. Toplantının amacı bütün aile fertlerinin bir araya getirilmesidir. Bu ortamda anne baba kardeşler sorunlarını sorularını birbirleriyle paylaşmalı ve buna göre çözüm yolu üretilmelidir. Herkes aynı anda bir arada olacağından daha kolay ve daha kısa sürede çözüm üretilecektir. İşte bütün bu olumlu sonuçlarından dolayı bir gün ve saat belirlenip aile toplantıları yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.