Sizden, Dünya Standartlar Günü için bir konuşma metni hazırlamanız isteniyor.

4.sınıf Sosyal Bilgiler dersi için verilen ALIŞVERİŞTE KURALLAR ödev sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Sizden, Dünya Standartlar Günü için bir konuşma hazırlamanız isteniyor. Kaynaklardan araştırma yaparak metninizi hazırlayınız.

Konuşma metni

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için barınma, beslenme ve giyinme gibi bir takım zorunlu ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlarımın karşılamak için alışveriş yaparlar. Fakat çoğu zaman aldıkları ürünlerin kalitesini denemeden bilemezler. Üreticilerin üretecekleri ürünleri, ülkelerindeki standartları belirlemeye yetkili kuruluş tarafından belirlenen standart çerçevesinde üretmeleri gerekmektedir. Ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü(TSE) üretim standartlarını belirlemeye ve uygunluğunu denetlemeye yetkili kuruluştur. Aldığınız ürünlerin üzerindeki TSE mührü o ürünün belirlenen standartlar ve kalite üretildiğinin garantisidir.Üzerinde bu mührün bulunduğu ürünleri gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.  Dünya standartlar günü olarak kutlanan bu günde Ülkemizdeki tüm üreticileri belirlenen standartlar ve kalitede üretim yapmaya davet ediyorum. Bize de alışverişlerimizde üzerinde TSE mührü olan ürünleri tercih etmek düşüyor. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.

“Sizden, Dünya Standartlar Günü için bir konuşma metni hazırlamanız isteniyor.” için 13 yanıt

  1. çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkgüzellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.