Sorunlarınızı Aile Bireylerinizle Birlikte Çözmeye Çalışmanın Size Neler Kazandıracağını Araştırınız.

Sorunlarınızı Aile Bireylerinizle Birlikte Çözmeye Çalışmanın Size Neler Kazandıracağını Araştırınız.

İnsanlar sorunlarını sıkıntılarını önce en yakınları olan aile bireyleriyle paylaşmalıdır. Aile toplumun en küçük birimi olmasının yanında en samimi birimidir de. Aile içi bireyler birbirlerine samimi olmalıdırlar. İyisiyle kötüsüyle hüznüyle sevinciyle birçok duyguyu samimi olarak yaşamalıdırlar. Aile içinde de samimiyet olmazsa böyle güzel ve az bulunan karakter dışarıda kimde bulunacaktır? Bu yüzden hepimizi annemiz, babamız ve kardeşlerimize sahip çıkmalı ve onlarla aramıza duvarlar örmemeli, samimi olmaktan uzak durmamalıyız.Aile içinde samimi olmak insanlara neler kazandırır?

  1. Aile sırlarınız kendi içinizde kalır, başkalarına yansımaz.
  2. Şayet bu şekilde davranılmazsa aile içi sorunları anne, baba ya da kardeş duyup görmeden dışarıdaki birinden duyma ihtimali olur. Bu da konuyla ilgili aile bireylerini üzecektir.
  3. Anne baba, anne çocuklar, baba çocuklar ve kardeşler arası dayanışma artar.
  4. Aile üyelerinin birbirlerine güvenleri artar. Hem maddi hem manevi güven ortamı sağlanır. Toplum olarak güvenli bir ortama ihtiyaç duymaktayız. Bunun telafisine aile içinde başlanmış olur ki en doğrusu da budur.
  5. Herkesin kendi içinde bir aile özeli vardır. Bu kavrama uygun davranılmış olur. Elbette aile içi sorun ve sıkıntılar olacaktır. Bu durum çok normal bir durumdur. Böyle konulara kimsede yok bizde var düşüncesiyle yaklaşılmamalıdır. Yani aile özeline saygı duyulup sahip çıkılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.