“Toplum hayatını düzenleyen kurallar olmasaydı hayat nasıl olurdu?” konusunu gruplara ayrılarak sınıfta tartışınız.

5.sınıf Türkçe ANITTEPE YAYINCILIK dersi için verilen 5. TEMA VATANDAŞLIK SOKAK (Dinleme/İzleme Metni) etkinlik birisi.  Soru şu şekilde:

 • “Toplum hayatını düzenleyen kurallar olmasaydı hayat nasıl olurdu?” konusunu gruplara ayrılarak sınıfta tartışınız. Grupların bakış açılarından yola çıkarak konu hakkında genel bir yargıya ulaşınız.

Kurallar olmasaydı toplumsal yaşam diye de bir şey olmazdı. Çünkü toplum olarak birlik ve beraberlik duygusu hiçbir zaman yaşanamazdı. Güçlülerin zayıfları ezdiği, adaletin olmadığı, kargaşa ve kavgaların hüküm sürdüğü bir dünya ortaya çıkardı. Toplum hayatını düzenleyen kurallar sayesinde insanlar ile diğerleri arasında bir saygı ve sevgi ortamı kurulabiliyor, huzur ortamı oluşuyor, adalet sağlanabiliyor.

““Toplum hayatını düzenleyen kurallar olmasaydı hayat nasıl olurdu?” konusunu gruplara ayrılarak sınıfta tartışınız.” için 7 yanıt

 1. Ggdgsxtctdrd mi nfnnfnfnndnbbbdbbdvtbebrbbdndnbfnn Dr bir. Rbbdvtbbtvbrvbvtbvbd t nfbbdvfbdbrvvrvrvrtcbfbtvtbrbrrbtbbrbrbbbrvtvbrbdvttvbdbtb fhbffbfbdbbbfbtbbb bdbrbtbbbfbfbbbdenbfhbf nf nbbbf. Rbfnfbd. . fnbfbd. Jdb f brbtbf bfbrbr dbbrbr f ndnd dnbdnnd d ndnnnnfnfnrnfnnnndnnndnndmdndnd dnnfndn dnnrnrnd ndnfbjenbvkh gjckf grbbndbdb nddbvvjdbb ben hrhbdnb bende denedim jfddm mjdn

  Jdjndnndnennnfnnrntnbbbgbbfbffmm
  Ngb

  Bgbbgbg

  B

  B.bf
  Nnnfnnfnnfnnfnnndn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.