Toplumda Kadınlara Ve Çocuklara Yönelik Olumsuz Tutum Ve Davranışların Ortadan Kaldırılması İçin Neler Yapılabilir?

Toplumda Kadınlara Ve Çocuklara Yönelik Olumsuz Tutum Ve Davranışların Ortadan Kaldırılması İçin Neler Yapılabilir? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

Bu konu toplumsal bir yara haline gelmiştir. Hem kadınların hem çocukların mağdur olmamaları adına duyarlı olmamız gereken bir konudur. Peki neler yapılabilir? İşte yapılabilecekler.

  1. Kadınların ve çocukların toplumun geleceğinin güvencesi olduğu herkese anlatılmalıdır. Seminerler düzenlenmeli, toplantılar yapılmalıdır.
  2. Bu yanlış tutum ve davranışlar şefkat ve merhametin azaldığını gösterir. Toplumun bu çeşit duygularının geliştirilmesine yönelik faaliyetler organize edilmelidir.
  3. Okullarda yeni gelen nesli bilinçlendirecek farkındalık oluşturacak konuşmalar yapılmalı, programlar düzenlenmeli.
  4. Konuyla ilgili iyi senaryo yazılmış bir hikaye üzerine tiyatro yapılabilir.
  5. Konuyla ilgili öğrenciler arası münazaralar düzenlenebilir.
  6. Kadın ve çocukların yaşadığı bu travmalar psikolojik sorunları olan, öfke kontrolü olmayan ve cinsel kimlik karmaşası yaşayan bireyler tarafından yaşatılmaktadır. Onların bu anormal durumları görmezden gelinmemeli gerekli klinik muayenelere kişiler yönlendirilmeli ve teşvik edilmelidir.
  7. Böyle insanlara mümkün olduğunca mesafe koyulmalıdır. Duyarsız bir yaklaşım nasıl davranacağınızı bilmediğiniz bir kişiden zarar görmenize sebep olabilir. Unutmayın! Böyle sorunları olan insanların durumları uzmanlık alanına girer ki sıradan insanların bilinçsiz ve tek başına mücadeleleri ile çözülemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.