Türkiye’yi Genel Anlamda Anlatan Kısa Bir Yazı

Türkiye’yi Anlatan Yazı

Ülkemiz 4 tarafı denizler ile çevrili, hemen hemen her türlü bitki, sebze ve meyvenin yetiştiği 4 mevsim iklimine sahip her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip tarihi binlerce yıl öncesine dayanan eşsiz bir konuma sahip güzellikler ülkesidir.

 

Tarihte bir çok devlete yurt görevi görmüş bu topraklarda 1071 yılından itibaren bizler varız. Çok fazla millet ve kültüre sahip devletlerin hüküm sürmesi sonucu binlerce tarihi eser meydana gelmiş ülkemizde. Yunan kültüründen, bizans kültüründen onlarda tarihi eser mevcut.

 

Ülkemiz, Asya kıtası ile Avrupa kıtası arasında bir köprü durumunda olduğundan önemli bir ticari geçid yoludur. 2 önemli ticari yolun başlangıç noktasıdır. İpek ve baharat yolu.

 

3 tarafı denizler ile çevrili ve 4 mevsimi yıl içinde görebilen nadir ülkelerden birisidir. Her mevsim, turizm için elverişlidir. Baharda yayla turizmi, kışın kayan turizmi yazın ise yerli yabancı bir çok turisti misafir eder. Ayrıda doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile de 4 mevsim boyunca ziyaretçi çeker.

“Türkiye’yi Genel Anlamda Anlatan Kısa Bir Yazı” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.