Yakın çevrenizde bulunan bir çocuk esirgeme kurumu veya huzur evini ziyaret ederek oradaki izlenimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Yakın çevrenizde bulunan bir çocuk esirgeme kurumu veya huzur evini ziyaret ederek oradaki izlenimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Çocuk Esirgeme Kurumundaki İzlenimlerim

  1. Öncelikle genel bir şekilde yurdun temiz olduğu gözümden kaçmadı.
  2. Oldukça büyük bir binaydı. Yurt olduğundan giriş çıkışları kontrol eden biri kapıda görevliydi.
  3. Ortak kullandıkları bir salon ve merdivenlerle çıkılan üst katlar vardı. Bu katlardan çocukların odaları vardı. Biz bu odalara girmedik dışarıdan gördük.
  4. Çocuklar ve ergenlik çağındaki gençle vardı. Ben bir kız yurduna gitmiştim. Onlarla muhabbet etme imkanı buldum. Konuştuğum kızlar memnun ve orada bulunmanın alışmışlığı içerisinde sorularımı cevaplandırdılar. Sonrasında da selamlaşarak ayrıldık.

Huzur Evindeki İzlenimlerim

  1. Burası bir yaşlı evi gibiydi. Ben burayı yaşlılar yurduna da benzetmiştim. Oldukça yaşı ilerlemiş kadın ve erkek kimseler bir arada yaşıyorlardı.
  2. Birlikte vakit geçirdikleri salonları vardı. Bu salonda onlarla muhabbet ettik, ellerini öptük onlara sevgi ve şefkat gösterdik.
  3. Kimi halinden memnun kimiyse öyle bir köşede sessizce oturuyordu. Hastalığı oldukça ilerlemiş olanları da vardı.
  4. Onların bakımlarıyla ilgilenen görevliler vardı.
  5. Birinin oğlu gelmiş ve annesini kucaklamış götürüyor olduğunu gördüm.
  6. Bütün bu gördüklerim beni çok etkiledi. Birkaç gün etkisinden kurtulamadım. Düşüncelerim ve duygularım; cevapsız sorular, acıma, sevgi ve şefkat hisleriyle karmaşık bir hale gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir