Öküzü kıskanan kurbağa ile ilgili hikaye

8.sınıf Türkçe dersi için verilen Su Gibi etkinlik sorularından birisi. Soru şu şekilde:

  • Öküzü Kıskanan Kurbağa, aşağıda verilen fabldaki kişilik özelliğinden yola çıkarak noktalı yerlere bir hikaye yazınız.

Öküzü kıskanan kurbağa ile ilgili hikaye olarak aşağıdaki metin yazılabilir.

Pazartesi günleri muhasebe ofisinde işler hep yoğundu. Elif, bir yıldır çalıştığı bu işyerine yeni yeni alışmaya başlamıştı. İşyerindeki arkadaşı Canan ile çok iyi anlaşıyordu. Canı sıkıldığında onun odasına gider, rahatlardı. Elif’ten üç yaş büyük olan Canan uzun saçlı, ela gözlü, bakımlı bir kadındı. Onun bu hali ve bakımlılığı biraz onu kıskanmasına da sebep olmuyor değildi. Elif ne kadarda uğraşsa, bir türlü kendini güzel hissetmiyordu.

Odasında çalışırken masasının sağ köşesinde, telefonun hemen yanında duran aynaya takıldı gözü. Aynada gördüğü Elif’i bir türlü sevememişti. Biraz içi sıkıldı, soluğu Canan’ın odasında aldı. Ona çok beğendiği ünlü oyuncuya benzemek için estetik ameliyatı olmak istediğini anlattı. Canan her ne kadar senin bu halinde gayet güzel dese de onu bir türlü ikna edememişti. Elif aslında uzun zaman önce bunu kafasına koymuş, hatta para biriktirmeye bile başlamıştı. Kadıköy’deki estetik cerrahının yanına giderken arkadaşından kendisi ile beraber gelmesini istemişti. Fiyat konusunda anlaşma sağlanınca sıra ameliyata gelmişti. Ameliyat sonrası sargılar açıldığında artık aynada eski Elif yoktu, fakat o çok beğendiği oyuncu da yoktu. Canan arkadaşını teselli etmeye çalışsa da bunun bir yararı olmuyordu. Elif bu halini hiç beğenmemişti. Tek çare başka bir estetiysen, başka bir ameliyattı. Elif bir süre yüzünün toparlanması ve yeni ameliyatın parasının birikmesini bekledi. Bu kez Beşiktaş’taki başka bir estetik cerrahi uzmanı ile anlaşmıştı. Doktor her ne kadar ameliyat başarılı geçti dese de Elif sonuçtan hiç memnun kalmamıştı. Artık aynaya baktığında eski Elif’ i arar olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.